Yüksek Performanslı Toyota Yaris | Otogaraj.Net | Otomobil Blog
Oto Haber

Yüksek Performanslı Toyota Yaris

Yüksek Performanslı Hatchback Otomobillerin Son Yıldızı Toyota Yaris!

Yüksek performanslı hatchback otomobil severlerin beklediği an geldi. Toyota, mart ayında düzenlenecek 2017 Geneva Otomobil Fuarı’nda Yaris’in yüksek performanslı versiyonunu tanıtacak. Toyota Yaris‘in iki kapılı gövde stili üzerine inşa edilen yeni yüksek performanslı versiyon, 207 beygir güç üretebilen bir motora sahip. Bu güç standart versiyonlarla karşılaştırıldığında iki kat daha fazla.

Yeni Toyota Yaris Yüksek Performans

Yeni Toyota Yaris Yüksek Performans

Bu yeni version, Toyota’nın WRC Yaris Rally otomobili ile standart Yaris versiyonları arasında bir bağlantı kurma görevini üstlenmiş durumda. Güncellemeler yalnızca bu yeni versiyonla sınırlı kalmayacak. Tüm Yaris versiyonları da, yeni bir ön yüze, yeni bir arka stile ve daha modern bir iç mekana sahip olacaklar. Ayrıca bir dizi teknik geliştirmelerle birlikte standart Yaris versiyonlarının, genel konforu ve kullanım özellikleri de artacak. Böylece Toyota’nın en hesaplı modeli Yaris, otomobil almayı düşünenler için çok daha cazip bir hale gelecek.

Yeni Toyota Yaris Yüksek Performans

Yeni Toyota Yaris Yüksek Performans

Toyota, Dünya Rally Şampiyonası’na 17 yıllık bir aradan sonra geçtiğimiz Ocak ayında geri dönüş yapmıştı. Monte Carlo yarışında boy gösteren Toyota Yaris WRC, 375 beygirlik güce ve  313 lb-ft torka sahip. Yeni yüksek performanslı versiyonun bu değerde bir güç üretmesi beklenmiyor ancak, ağırlığının standart versiyonlara yakın olması durumunda, 207 beygirlik gücün de yeterli olmadığını da belirtelim. Toyota otomobilin ağırlığı, teknik özellikleri hakkında yeterli bilgiyi henüz paylaşmış değil (Büyük olasılıkla Geneva Otomobil Fuarı’nda açıklanacak).

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle