Yeni Suzuki Swift | Otogaraj.Net | Otomobil Blog
Oto Haber

Yeni Suzuki Swift

Yeni Suzuki Swift 5 Kapılı!

Yeni Suzuki Swift yalnızca 5 kapılı versiyonları ile yollarda olacak. Japon otomotiv devi yeni Swift’i Japonya’da ilk kez görücüye çıkarttı. Otomobilin asıl lansmanı Geneva Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

Yeni Suzuki Swift Önden Görünüş

Yeni Suzuki Swift Önden Görünüş

Motordaki bölgesel değişiklikler, ayarlar ve hukuki düzenlemeler dışında tamamen aynı olan iki farklı versiyon piyasada olacak: Japonya ve Avrupa versiyonları.

Suzuki Swift, Japonya pazarına 4 Ocak 2017’de sürülecek. Avrupa pazarına yönelik versiyon, 2017 yaz sezonunun sonunda satışta olacak.

Yeni Suzuki Swift Yandan Görünüş 2

Yeni Suzuki Swift Yandan Görünüş 

3 kapılı versiyon Suzuki Swift ürün yelpazesinden çıkarıldı. Otomobil müşterilerinin son dönemdeki eğilimleri doğrultusunda yalnızca 5 kapılı versiyonlar üretilecek. Otomobilin dış tasarım ayrıntılarına baktığımızda; uzunluğun 3840mm, gizlenmiş bagaj kapağı tutacakları ve siyah sütunlu arka cam dikkat çekmekte.

Yeni Suzuki Swift Yandan Görünüş 3

Yeni Suzuki Swift Yandan Görünüş 2

Suzuki Swift Heartect adı verilen yeni bir mimariye sahip. Dingil aralığı önceki modele göre daha 20 mm daha uzun. Küçültülmüş Dualjet turbo 1.0 ve 1.2 motorlar kaputun altında olacak. Altı ileri otomatik şanzıman ve yakıt tüketimini azaltmak için Suzuki tarafından geliştirilen “Smart Hybrid Vehicle” sistemi de otomobilin diğer teknik özelliklerinden.

Yeni Suzuki Swift Yandan Görünüş

Yeni Suzuki Swift Yandan Görünüş 3

Doğal olarak gelişen teknolojiye yeni Suzuki Swift’te ayak uydurmuş durumda. Otomobilde yer alan kameralar ve lazer sensörler çarpışmayı öngörmekte ve otomobilin otomatik bir şekilde frenleme yapmasını sağlamaktadır. Aynı kameralar ve sensörler, farları ve otomobilin cruise control (otomatik kontrol) sistemini de kontrol etmektedir. Böylece öndeki araçla aradaki mesafenin sabit kalması sağlanmaktadır.

Yeni Suzuki Swift Arkadan Görünüş

Yeni Suzuki Swift Arkadan Görünüş

Suzuki Swift, firmanın başarı öykülerinden bir tanesidir. Piyasaya sürüldüğü 2004 yılından itibaren dünya genelinde 5.3 milyonluk satış rakamına ulaşmıştır.

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle