Yeni 2017 Honda Civic Type R
Oto Haber

Yeni 2017 Honda Civic Type R

honda-civic-type-r-14

Yeni Honda Civic Type R

2017 Honda Civic Type R 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda!

2016 Paris Otomobil Fuarı (Paris Auto Show 2016) birçok yeni modelin tanıtımına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Honda, Honda Civic Type R’ın prototip versiyonunu Paris’te görücüye çıkardı.

Honda, fuarda sunduğu üretim versiyonuna en yakın prototip ile yeni jenerasyon 2017 Honda Civic Hatchback’in görünümüne dair bir ön izlenim oluşmasını sağladı. Bu arada yeni Honda Civic Hatchback de Paris’te görücüye çıkacak.

honda-civic-type-r-15

Görünüşünün yanı sıra, güç anlamında da radikal değişiklikler de yeni Honda Civic’lerde bizi bekliyor olacak. Mevcut 2.0 litrelik 4 silindirli turbo motorun geliştirilmiş bir versiyonu bizleri bekliyor olacak. Motorun ürettiği gücün 306 beygirden 340 beygire ve üretilen torkun  400Nm’den 450 Nm’ye yükselmesi beklenmekte. Bu değerler sayesinde otomobil 0 km/saat hızdan 100 km/saat hıza 5 saniye civarında çıkabilecek.

honda-civic-type-r-12

Otomobilin gücündeki artışın ötesinde, Honda, önden çekiş ve 6 hız aralıklı manuel vites özelliklerini koruyacak. Bu şu anlama da gelmekte: Yeni Type R, dünyanın en güçlü 2 koltuklu hatchback’i Volkswagen Golf GTI Clubsport S’ten daha iyi. Honda, rakibinin Nurburgring tur rekorunu elde etmeyi deneyeceğini de belirtelim.

honda-civic-type-r-11

Yeni R Type, geleneksel gövde tasarımına sadık kalınarak daha kompakt hale getirilmiş. Mevcut gövde ile karşılaştırıldığında otomobil, 20mm daha alçak, 30mm daha geniş ve 130 mm daha uzun. Otomobil Honda’nın  Swindon’daki tesislerinde üretilecek. Standart Hatchback modeli ile birlikte, Honda Civic Type R’ın üretimine bir sonraki yılın yarısından itibaren başlanacak.

2017 Honda Civic Type R Fotoğrafları

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle