Toyota C-HR Türkiye'de Üretilecek
Oto Haber

Toyota C-HR Türkiye’de Üretilecek

Toyota C-HR

Toyota C-HR

Toyota, C-HR konseptinin üretim versiyonunun, Türkiye’deki (Sakarya) fabrikada üretileceğini açıkladı.

C-HR konsept, son haliyle 1 Mart’ta yapılacak Geneva Otomobil Fuarı’nda, fuarın ilk gününden itibaren hibrit versiyonu ile  boy gösterecek. Toyota, otomobil hakkındaki teknik bilgileri birer sır olarak tutmakta, fakat donanımların büyük bölümünün, en son çıkan Pirus’tan uyarlandığı düşünülmekte. Yeri gelmişken belirtmekte fayda var, araç yeni geliştirilen “TNGA” platformu üzerinde olacak.

C-HR konsepti ( muhtemelen farklı bir isimle piyasada olacak), AYGO, Yaris, Auris, Corolla, Verso, Camry ve Avensis’den sonra Avrupa’da ürettiği 8. model olacak. Ayrıca, Türkiye fabrikasında üretilen 3. model olacak (corolla ve verso dışında). Aracın hibrit motoru, Toyota’nın Galler’deki fabrikasında üretilecek. Dolayısıyla, diğer parçaları da Türkiye’de üretilip birleştirilecek ve araç tüm Avrupa’ya ve diğer yakın yerlere Türkiye’den ihraç edilecek.

Otomobilin, Mart ayındaki son tanıtımınının ardından, senenin 2. yarısında üretim bandına girecceği beklenmekte. Hibrid motor seçeneğinin yanı sıra farklı motor opsiyonlarının da olabileceği söylentiler arasında.

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle