Otomobil Ön Camını Temizlemenin En İyi Yolu
Otomobil Teknikleri

Otomobil Ön Camını Temizlemenin En İyi Yolu

Otomobil ön camının iç kısmının iyi bir şekilde temizlenmesi, iyi bir görüş için çok önemlidir. Otomobill ön camının açısı ve  otomobil konsolunun konumu bu işlemi gerçekten zorlu kılmaktadır. Fakat, etkili bir temizlik için büyük paralar ödemenize gerek yok. Oldukça etkili ve basit bir şekilde otomobil ön camını temizleyebilirsiniz.

Otomobil Ön Cam

Otomobil Ön Cam

Gerekli Malzemeler:

  • Sıcak Su
  • Kase
  • Çay Kaşığı
  • Bulaşık Deterjanı
  • Sirke
  • Gazete (Opsiyonel)
  • 2 Adet Mikrofiber Bez

Öncelikle temizlik için kullanacağımız karışımı hazırlayalım. Bunun için, bir kaseye sıcak suyumuzu dolduruyoruz. Daha sonra bir çay kaşığı kadar bulaşık deterjanı ve bir veya iki çay kaşığı sirkeyi, su dolu kaseye boşaltıyoruz ve iyice karıştırıyoruz.

cam-temizlik-karisimi

2 adet mikrofiber bezi alıyoruz. Bu bezlerden bir tanesini karışımı cama ya da yüzeye uygulamak için kullanacağız. Diğerini de kurulamak amacıyla kullanacağız. Bu bezleri herhangi bir marketten temin edebilirsiniz ve yıkayarak defalarca kullanabilirsiniz.

mikrofiber-bez

Yıkama amacıyla kullacağımız bezi, hazırladığımız karışıma sokuyoruz ve iyice sıkıyoruz. Daha sonra bu bez ile ön camın iç kısmını iyice siliyoruz. Ulaşıması zor köşelere, bezi bir cetvel ya da bir askının ucuna takarak ulaşabilirsiniz. Son olarak yıkadığımız camı, kuru bez ile iyice kuruluyoruz.

cam-temizliği

Mikrofiber bezler yerine gazete de kullanabilirsiniz. Fakat gazete mürekkebinin eliniz bulaşma ihtimalini de göz önünde bulundurunuz.

Cam üzerinde, plastik konsoldan kaynaklanan, ince filmler oluşabilmekte. Bu yöntemle bu istenmeyen etkilerden de kurtulabilirsiniz. Daha iyi bir sonuç için ön camın arka kısmını ve konsolu da temizlemeyi ihmal etmeyin.

otomobil-konsol-temizligi

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle