Mercedes Benz Pickup Fotoğrafları
Otomobil Fotoğrafları

Mercedes Benz Pickup Fotoğrafları

Mercedes Benz tarihinde ilk kez ürün yelpazesine bir pick-up modeli ekleme hazırlığında. Mercedes Benz X-Sınıfı adı verilen konseptin tanıtımı İsveç’in başkenti Stockholm’de yapıldı. Konsept tasarım, Mercedes-Benz stilinin ve fütüristik dizayn anlayışının vahşi bir yorumu olarak nitelendirilebilir.

Stockholm’deki tanıtımda Mercedes, iki farklı X-Sınıfı pick-up versiyonu tanıttı: Bunlardan birincisi, arazi aracı (off road) ve diğeri lüks kullanıma yönelik bir araç formatında. X-Sınıfı pick-up’ın üretim versiyonu (son hali) bu iki farklı versiyonun bir bileşimi olacak. Ayrıca belirtelim ki Mercedes-Benz X-Sınıfı geliştirilirken Nissan mühendislik desteği verecek.

Her iki versiyonda da Mercedes burun imzası yer almakta (Mercedes’e özgü bir şey). Yine her iki versiyonda merdiven çerçeve şase yer almakta. Tasarımda yer alan ilginç bir ayrıntı da, aracın arka fren lambasının dairesel şekilde kasa kapağının üzerini kaplaması. Bu gerçekten modele özgü bir ayrıntı olmuş.

Mercedes’in yaptığı açıklamaya göre, pick-up’ta dizel V6 motor olacak. 4 çeker sürüş modu ile araç yaklaşık 1 ton taşıyabilecek. Bu kapasite yaklaşık olarak 3 tona kadar arttırılabilecek. Ram pick-up’larda da kullanılan 5 bağlantılı bobin süspansiyon sayesinde, pick-up yumuşak bir sürüş imkanı sunacak.

Aracın iç tasarımında, Mercedes’in lüks ve stilini en ince ayrıntıya kadar görmek mümkün.

Aracın fiyatı, yakıt tüketimi, farklı versiyonları, daha detaylı teknik bilgiler henüz paylaşılmadı. Mercedes, ilk pick-up’ları 2017 yılı sonunda üretmeye başlayacak.

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle