McLaren 570GT'nin Fiyatı Belli Oldu
Oto Haber

McLaren 570GT’nin Fiyatı Belli Oldu

Önümüdeki ay düzenlenecek Londra Otomobil Fuarı’nda İngiltere tanıtımı yapılacak olan McLaren 570GT’nin fiyatı belli oldu.

Otomobilin lansmanı 2016 Geneva Otomobil Fuarı’nda yapılmıştı. McLaren’in spor otomobil serisinin en yeni ürünü olarak tanıtılan otomobil, yine bu seride yer alan en lüks ve en rafine otomobil olarak tanımlanmıştı.

McLaren 570GT, tasarımsal özelliklerinin birçoğunu 570S’ten almış. Fakat, eklenen yeni tasarımsal özellikler sayesinde kendine has bir çizgi elde edilmiş. İlk dikkat çeken özellik, yana açılan cam arka bagaj kapağı. Deri ile kaplanmış bagaj, (Touring Deck) yaklaşık olarak 200 litrelik (7.7 cubic feet) bir hacme sahip. Panaromik cam tavan, daha geniş arka spoyler, daha konforlu sürüş imkanı sağlayan özel Pirelli P Zero lastikler diğer tasarımsal ayrıntılar olarak göze çarpmakta.

Otomobilin içine girdiğimizde, en iyi kalitede deri ile kaplanmış döşemeler ve dijital kontrol paneli göze çarpan ilk ayrıntılar. Spor elektirkli ayarlanabilir koltuk (Egith-way power seat), dual-zone klima sistemi (dual zone klima sistemi, hem sürücü hem de ön koltukta oturan yolcu için farklı ayarlar yapmanıza olanak verek klima sistemidir. ), 8 hoparlörlü ses sistemi ve eğlence sistemi otomobilin iç özelliklerini tamamlamakta.

Kaputun altına baktığımızda, otomobilin 3.8 litrelik V8 motora sahip olduğunu görüyoruz. Bu motor, 570 beygirlik güç üretebilmekte ve böylece otomobil, 0’dan 100 km hıza 3.4 saniyede ulaşabilmekte. Unutmadan, otomobilin maksimum hızı, saatte 320 km.

McLaren 570GT, İngiltere’de, £154,000’tan satılacak ve ilk otomobiller Temmuz ayında teslim edilecek.

McLaren 570GT Fotoğrafları

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle