Honda Civic Hatchback
Oto Haber

Honda Civic Hatchback

honda-civic-hatchback-2017

Yeni Honda Civic Hatchback

Honda, önümüzdeki ay düzenlenecek Geneva Otomobil Fuarı’nda, tanıtacağı yeni Honda Civic Hatchback modelinin prototipine ait yeni bilgiler paylaştı.

Honda, daha önce tanıttığı sedan ve coupe versiyonlarından sonra, hatchback modelini de 2017 yılı başında Avrupa’da piyasaya sürülecek. Yeni Honda Civic‘ler, Honda’nın Swindon’da bulunan (Birleşik Krallık) fabrikasında üretilecek ve Amerika da dahil birçok pazara burdan sunulacak.

Honda’nın paylaştığı fotoğrafta, otomobilin arka tarafına dair bilgiler mevcut. Beklendiği üzere, arka tasarım sedan ve coupe verisiyonlarından izler taşımakta. Ancak daha spor bir havaya sahip. Ortadan, iki egzos çıkışı ile süslenmiş arka tampon gerçekten kaslı bir görünüşe sahip. Ayrıca, üst tarafa yerleştirilmiş rüzgarlık da sportif görünüşü tamamlar nitelikte.

Otomobilin teknik özellikleri konusunda, Honda’nın daha önceden yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda bazı öngürüler mevcut. 127 beygir güç üreten, 3 silindir 1 litrelik turbo şarlı motor, Honda Civic Hatchback’in kaputu altında bizi bekliyor olacak. Ootmobil ayrıca 6 vites aralığına sahip olacak. Amerika’da satılacak versiyonlarda, daha güçlü bir motor tercih edilecek (1.5 litrelik motor)

Türkiye’de de hayli tutulan Honda Civic, yeni tasarımı ve performansı ile pazardaki konumunu devam ettireceğe benziyor. Otomobili merakla bekliyoruz.

Kaynak: Honda

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle