Ferrari 458 Spider'a Carlex Dokunuşu
Otomobil Tuning

Ferrari 458 Spider’a Carlex Dokunuşu

Carlex, merkezi Polonya’da olan, özgün otomobil iç tasarımları geliştiren ve üreten uluslararası bir şirkettir. Firmanın en son çalışması, Ferrari 458 Spider iç tasarımı üzerine oldu.

Carlex, Ferrari 458 Spider‘ın harika dış görünümünü ön plana çıkaran güzel bir iç tasarım gerçekleştirmiş. Ferrari 458 Spider kullanıcılarından bir tanesi, otomobilin iç tasarımından memnun değildir ve Carlex’e daha çekici yeni bir iç tasarım yaratması konusunda başvurur. Sonuçta harika bir tasarım ortaya çıkar. Tasarımda ağırlıklı olarak yüksek kaliteli deri ve hemen hemen görünün her yüzeyde “Alcantara” kumaş kullanılmıştır.

Carlex, tasarıma daha fazla can katabilmek için siyah ve kırmızı renklerin kullanıldığı bir tema tercih etmiş. Ayrıca, otomobilin dış rengi olan siyah ile harika bir zıtlık yaratılmış. Direksiyon simidi üzerinde bulunan Ferrari logosuna fazladan özen gösterilmiş. Tamamen el işi bir çalışma yapılmış böylece yüksek bir kalite tutturulmuş. Bütün bu dekoratif özelliklere ilave olarak, siyah parlatma işlemi de uygulanmış.

Tasarıma dikkatli bir şekilde baktığımızda, iki renk tonlu temanın yalnızca koltuk döşemelerinde değil, orta konsol, kapı panelleri ve direksiyon simidinde de kullanıldığı görülmekte. Carlex tarafından yapılan önceki çalışmalarda da sıklıkla gördüğümüz Alcantara, sadece sütunlar üzerinde değil konsolun üst kısmında da kullanılmış. Böylece gerçekten etkileyici bir görünüm elde edilmiş. Zemin döşemeleri de temaya uygun şekilde seçilerek, tasarım kusursuz hale getirilmiş.

Ferrari 458 Spider’in  Carlex tarafından tasarlanan iç tasarım fotoğrafları

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle