2016 Dünyada Yılın Otomobili
Oto Haber

Dünyada Yılın Otomobili Adayları Açıklandı

Audi R8

Audi R8

Şu günlerde  devam etmekte olan dünyanın en prestiji otomobil fuarlarında Geneva Otomobil Fuarı (Geneva Motor Show) birçok yeni duyuru, tanıtım ve lansmana tanıklık etmekte. Fuarda, 2016 yılının otomobili oylamasında finalist olan otomobiller açıklandı.

Audi A4 / A4 Avant, Mazda MX-5 ve  Mercedes GLC ile dünyada yılın otomobili olmak için yarış içerisine girecek. 2016 yılının en lüks otomobili kategorisinde ise, Audi Q7, BMW 7 Serisi ve Volvo XC90 finalde kapışacak. Dünyada yılın performans otomobilinin belirlendiği oylamada finale, Audi R8, Honda Civic Type R ve Mercedes-AMG C63 Coupe kaldı. Bu kategorideki oylama sonuçları gerçekten merak konusu.

Elektrikli otomobiller artık oldukça yaygın hale geldi. Dolayısıyla dünya da yılın en yeşil (green) otomobili de otomotiv dünyasının enlerinin belirlendiği oylamada yer almakta. Bu kategoride, Chevrolet Volt, Toyota Mirai ve Toyota Prius finalist otomobiller oldu.

Tasarımların yarıştığı kategoride, yılın en iyi tasarımına sahip otomobili üç finalistten, Jaguar XE, Mazda CX-3 ve Mazda MX-5’ten birisi olacak.

Oylamaya 73 tane otomotiv yazarı katılacak ve sonuçlar, 24 Mart’ta düzenlenecek New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda açıklanacak. Sonuçları merakla bekliyoruz.

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle