Camaro 1LE Performans Versiyonu
Oto Haber

Camaro 1LE Performans Versiyonu

Camaro 1LE Performans Modeli

Camaro 1LE Performans Modeli

Chicago Otomobil Fuarı’nda lansmanı yapılan Chevrolet Camaro 1LE performans versiyonunda, v6 motor kullanılacak.

Camaro 1LE, kaputunun altında 335 beygir güç üretebilen 3.6 litrelik v6 motor barındıracak. Bu versiyonla birlikte, Camaro SS’de 2016 yılının son çeyreğinde piyasada olacak. Camaro SS’ de, 6.2 litrelik hacme sahip olan, 455 beygir güç üretebilen V8 motor bulunmakta.

V6 motor ile gelen, 1LE paketinde, 1LT ve 2LT isimleri verilen trim seçenekleri bulunacak. Otomobilde, standart Camaro’dan faklı olarak daha sert süspansiyon, standard Brembo frenler, 20 inch aliminyum jantlar ve Goodyear Eagle F1 lastikler bulunacak. Recaro yarış koltukları ve performans veri kaydedicisi de otomobildeki, diğer ayrıntılar.

camaro-1le-performans-siyah

Camaro 1LE Performans Siyah

Camaro SS modeli için, 1LE paketi, manyetik sürüş kontrolünü standart donanım olarak içeremekte. Ayrıca, General Motor patentli performans yumuşatma sistemi, daha çok performans otomobillerinde tercih edilen elektronik limited-slip diferansiyel de modelde yer almakta. Recaro yarış koltukları ve performas veri kaydededicisi de bu modelde de yer almakta.

Fiyat ve performans bilgilerinin, piyasaya çıkış tarihine yaklaşırken ortaya çıkacağı beklenmekte.

1LE paketi aslında yeni bir paket değil. Chevrolet bu paketi ilk olarak 1989 yılında tanıtmıştı. Paketin çıkış amacı, Showroom Stock yol yarışlarında daha iddili bir model oluşturabilmekti. Paketin satışına, 1999 yılına kadar devam edildi, daha sonra 2013 yılında tekrardan Camaro’lar için bir opsiyon olarak satılmaya başlandı.

Kaynak: http://www.autonews.com/article/20160210/OEM04/160209806/camaro-1le-performance-version-will-offer-v-6

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle