BMW X5 ve X6 Dokunmatik Ekranla Donatılacak
Oto Teknoloji

BMW X5 ve X6 Dokunmatik Ekranla Donatılacak

BMW Dokunmatik Ekran

BMW Dokunmatik Ekran

BMW‘nin amiral gemisi iki SUV modeli BMW X5 ve BMW X6 dokunmatik ekran ile donatılacak. Alman otomotiv devi, dokunmatik ekranları ilk olarak 7 serisi otomobillerinde kullanmıştı. Navigasyondan, eğlenceye yönelik uygulamalara kadar birçok özelliğe erişim imkanı sağlayan bu ekranların, yeni model X5 ve X6’larda yer alacağı BMW bloğu tarafından bildirildi.

Bu yılın yaz aylarının sonlarına doğru her iki modelde de yer alan Navigasyon sistemi elden geçirilecek fakat 7 serisindeki gibi bir dokunmatik özellik eklenmeyecek. Fakat yeni nesil versiyonlarda dokunmatik ekranlar yer alacak. BMW halihazırda SUV modellerinde, orta konsola monte edilmiş,  iDrive konrol sistemini kullanmakta.

2016 BMW 7 serisinde yer alan dokunmatik ekran tam anlamıyla bir tablet gibi özelliklere sahip. Zum yapma, kaydırma gibi bir çok dokunmatik etkileşimi gerçekleştirmek mümkün olmakta.

Yapılan açıklamaya göre, BMW X5 M ve BMW X6 M’de de bu gelişmiş dokunmatik ekranlar büyük bir olasılıkla yer alacak. Fakat bu açıklamaların resmi kaynaklardan yapılmadığını, BMW’nin henüz bu doğrultuda bir açıklama yapmadığını belirtmekte fayda var.

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle