BMW 2002 Hommage Konsept
Yeni Otomobiller

BMW 2002 Hommage Konsept

BMW’den yeni bir otomobil konsepti daha. Bu sefer eski 02 serisinden bir otomobil tekrardan yorumlanmış. Sonuç tek kelime ile harika.

BMW, 02 serisinin 50. yılı sebebiyle,  2002 turbo modelini onurlandırmak adına, otomobili yeniden yorumlayarak harika bir tasarım ortaya çıkardı. BMW 2002 turbo, ilk üretildiğinde Avrupa’da turbo teknolojisi ile piyasaya sürelen ilk otomobil olma özelliğini de sahip.

Yeni konsept, BMW 2002 turbo ile benzer bir duruşa sahip fakat, görünüm açısından büyük farklılıklar söz konusu. Ön tampon, köpek balığı burnu adı verilen tasarım anlayışına göre dizayn edilmiş. Ön tasarımda, yine artık BMW ile özdeşleşmiş, böbrek şeklindeki ikiz ön ızgaralar dikkat çekmekte. Karbon fiber ön spoyler de unutulmamalı. Kırımızı, araç çekme kancaları ve altın reflektörlü farlar geçmiş ile bağlantılı tasarım ayrıntıları olarak otomobile nostaljik bir hava katmış.

Tasarımdaki kendine özgü hava otomobilin her yerinde kendini hissettirmekte. 2002 turbo, oldukça geniş lastiklere sahip bir otomobil, dolayısıyla lastik etrafındaki kaporta bölümü dışarıya çıkıntı yapılarak tasarlanmış. Aynı ayrıntının yeni konspette de yer aldığını görmekteyiz. Tasarımı daha yakından incelediğimizde, otomobilin yan kısımlarının sportif bir çizgiye sahip olduğunu, kapı kollarının görünür olmadığını ve karbon fiber bir şeridin otomobilin omuzlarında kadar uzandığını gözlemleyebiliriz.

Otomobilin arka tasarımında, yine geçmişten esinlenerek tasarlanmış arka lambalar, arka spoyler ve karbon fiber difuser dikkat çekmektedir. Ayrıca, oldukça sportif görünen dört çıkışlı egsoz sistemi arka tasarımı tamamlamaktadır. Uzay grisi metalik boya ve 20 inch hafif alaşım jantlar, altın rengi kaliperli yüksek performanslı fren sistemi diğer tasarımsal ayrıntılar.

BMW, otomobilin performans bilgileri hakkında bir açıklama yapmaktan kaçındı.

BMW 2002 Hommage Konsept Fotoğrafları

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle