Alfa Romeo Giulia 14 Mart'ta Üretimde
Oto Haber

Alfa Romeo Giulia 14 Mart’ta Üretimde

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia

 

Alfa Romeo Giulia, bir hayli gecikmenin ardından 14 Mart’ta üretim bandına girecek. Quattroruote dergisindeki haberde, FCA (Fiat Chrysler Automobiles )  ceosu  Sergio Marchionne’nun FCA’nın Roma yakınlarındaki Cassino tesislerini ani bir şekilde ziyaret ettiği ve üretimin 14 Mart’ta başlayacağını duyurduğu yer almakta.

QR’daki haberin detaylarına göre, Marchionne fabrika yöneticileri ile üretim planı üzerine konuşma gerçekleştirdi. Böylece, 23 Şubat’ta başlayacak ön üretim sürecinde günde 30 adet Giulia’nın üretileceği kararı alındı. Görüşmede, Marchionne ayrıca, Alfa Romeo’nun bu sene için herhangi bir yeni modeli üretmeyeceğini bildirdi.

İtalyan firma, daha önce otomobilin spesifikasyonları hakkında bilgiler vermişti. En üst versiyon olan QV, 510 beygir güç üreten motora ve, US-spec versiyonu, 2 litre turbo şarjlı 276 beygir güç üretebilen motora sahip olacak. Fakat, hala hangi versiyonun ilk olarak üretim sürecine gireceği henüz bilinmemekte. Büyük ihtimalle, Ferrari’den esinlenmenin de etkili olduğu V6 motorlu Quadrifoglio ilk versiyon olacak. Fiyatlar hakkında net bir bilgi henüz yok. QV modelinin başlangıç fiyatının 70.000 dolar olaması beklenmekte.

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle