2017 Volkswagen Golf | Otogaraj.Net | Otomobil Blog
Yeni Otomobiller

2017 Volkswagen Golf

17. Jenerasyonu ile Volkswagen Golf

Volkswagen Golf, en eski otomobillerden bir tanesi. İlk kez 1974 yılında piyasaya sürelen otomobil, geçen yıllar içerisinde bir çok teknik ve tasarımsal değişim geçirdi. 2017 yılında, 17. jenerasyonu ile yollarda olacak otomobili inceleyelim.

Volkswagen Golf R

Volkswagen Golf R

2017 Volkswagen Golf Yenilikleri

Volkswagen Golf, 2017 yılında Wolfsburg Edition (Wolfsburg Versiyonu) adı verilen yeni ve özel bir versiyonla yollarda olacak. Bu versiyonda bir çok güzel özellik standart donanım içerisinde yer alacak: Isıtmalı ön koltuklar, anahtarsız giriş/çalıştırma ve önden çarpma engelleyici, acil durumda otomatik frenleme gibi güvenlik sistemleri bu donanımlardandır. Performans amacıyla geliştirilmiş Volkwagen Golf GTI alt versiyonları; SE, Autobahn ve yeni Sport, “Performance” paketini standart paket olarak müşterilerine sunacak. Far asistanı özelliğini de (Light Assist) içeren Sürücü Asistanı paketi (Driver Assistance package) sayesinde, Golf ürün yelpazesine yeni versiyonlar eklenmiş olacak. 4 çekişli wagon versiyonu Golf AllTrack tamamen yeni bir versiyon. Ayrıca Golf SportWagen S de dört çeker sürüş sistemine sahip bir versiyon olacak.

Volkswagen Golf SportWagen

Volkswagen Golf SportWagen

2017 Volkswagen Golf Performans ve Teknik Özellikleri

Standart Volkswagen Golf ve SportWagen versiyonları; 1.8 litrelik, turbo, 4 silindirli, 170 beygir güç ve 184 lb-ft tork üretebilen motora sahip olacak. Standart 6 ileri hız aralığına sahip manuel vites sistemi yerine,  opsiyonel 6 ileri hız aralığına  sahip otomatik vites sistemi tercih edilebilir. Bu durumda üretilen tork, 199 lb-ft olmaktadır. Yakıt tasarruf değerleri 2016 Golf versiyonları için şu şekildeydi: Manuel Volkswagen Golf Hatchback, 25 mpg (mpg – bir galon yakıt ile katedilen yolun mil cinsinden değeri) şehir içi ve 37 mpg şehir dışı yakıt performansına sahipti. Otomoatik versiyon ise, manuel ile aynı şehir içi performansına sahipken, şehir dışı yakıt 36 mpg yakıt performans değerine sahipti. Manuel Golf SportWagen 25 mpg şehir içi, 36 mpg şehir dışı, otomatik versiyon ise, 25 mpg şehir içi, 35 mpg şehir dışı yakıt performans değerlerine sahipti. 2017 model Volkswagen Golf versiyonlarının yakıt performanslarının çok değişmeyeceği söylenebilir.

golf

Performansa yönelik bir Golf versiyonu arıyorsanız, Golf GTI tam size göre. Farklı alt versiyonları için, 210 ile 220 beygir güç üretebilen, 2.0 litrelik turbo 4 silindirli motor sizleri bekliyor olacak. Unutmadan, 258 lb-ft tork değeri de söz konusu. 6 ileri hız aralıklı manuel vites sistemi standart donanımda yer almakta. 6 hız aralıklı, çift kavramalı otomatik vites sistemi opsiyonel olarak seçilebilir. Yakıt tüketim performansı 2016 versiyonunda: 25 mpg şehir içi ve 34 mpg şehir dışı (manuel vites), 25 mpg şehir içi ve 33 mpg şehir dışı (otomatik vites). Bu değerler size yeterli gelmediyse, Volkswagen GTI R beklentilerinizi karşılayacaktır. Öyleki, otomobilin kaputunun altında, daha güçlü bir 2.0 litrelik motor yer alıyor. Otomobil, bu motordan 292 beygir güç ve 280 lb-ft tork alabilecek. Yakıt performans değerleri de hemen hemen GTI versiyonu ile aynı (bir tık daha fazla yakıyor).

2017 golf

Hangi versiyonu seçerseniz seçin, Volkswagen Golf oldukça pratik bir otomobil. Oldukça geniş bir iç hacme sahip otomobil 645 litrelik (22,8 cubic feet) bagajı ile de dikkat çekmekte. Koltuklar yatırıldığında bu hacim 1492 litreye (52,7 cubic feet) çıkmaktadır. Golf SportWagen ve AllTrack, 860 litrelik (30.4 cubic feet) bagaj hacmine sahip. Koltuklar yatırıldığında hacim, 1883 litreye (66.5 cubic feet) çıkmaktadır. Bütün Golf versiyonlarında, Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumlu, yeni media ve eğlence sistemi bulunmakta. Ayrıca, 6.5 inçlik daha geniş dokunmaktik ekran da otomobilin içerisinde sizleri bekliyor olacak. Bu arada elektirkli Volkswagen Golf versiyonu, e-Golf 8 inçlik bir dokunmaktik ekrana sahip. En dolu versiyonlarda navigasyon ve yüksek kaliteli ses sistemleri standart olarak sunulmakta.

Yeni Golf

2017 Volkswagen Golf Güvenlik Özellikleri

Bütün Golf versiyonları (AllTrack dışında (henüz test edilmedi)), NHTSA’ dan (National Highway Trafic Safety Administration – Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Ajansı) güvenlik skoru olarak 5 yıldız aldı. IIHS değerlendirmesine göre, Volkswagen Golf hatchback “Top Safety Pick+” ödülüne layık görüldü. Ayrıca, Sürücü Asistan Paketine (Driver Assitance Package) sahip Golf’un kazaları engellemedeki başarısı da test edildi ve kaza oranının azaldığı tespit edildi.

Volkswagen Golf

Muhtemel Rakipler

Volkswagen Golf’un muhtemel rakipleri (başka bir ifade ile alternatifleri); Mazda 3, Kia Forte, Chevrolet Cruze, Honda Civic, Ford Focus.

Özelte, Volkswagen Golf, hatchback, GTI, R, SportWagen, AllTrack ve bunların alt versiyonları ile geniş bir ürün çeşitliliğine sahip. Önden çekiş çoğu versiyonda standart. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi, Volkswagen Golf R ve Golf AllTrack, 4 çeker sürüş sistemine standart donanım olarak sahip. Unutmadan, elektirkli versiyon e-Golf’ de ürün yelpazesi içerisindeki yerini aldı (2016).

2017 Volkswagen Golf Fotoğrafları

 

 

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle