2017 Hyundai Santa Fe
Oto Haber

2017 Hyundai Santa Fe

2017-hyundai-santa-fe

2017 Hyundai Santa Fe

Hyundai, yeni bir görünüş kazandırdığı Santa Fe‘yi Chicago Otomobil Fuarı’nda sergiledi.

Hyundai, geçen yıl Frankfurt Otomobil Fuarı’nda benzer şekilde üzerinde bir dizi yenilikler yapılan 2016 model Santa Fe‘yi tanıtmıştı. Firma bu kez Amerika pazarına yönelik 2017 model Sante Fe’yi Chicago Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Yeni araç, tamamen yeni bir dizayna sahip. Ön tasarımın tamamen yenilendiği araçta, daha ön plana çıkarılmış ön ızgaralar ve arkaya doğru uzatılmış farlar dikkat çeken ilk ayrıntılar. Aracın tamponu da yeniden şekillendirilmiş ve Tucson tarzı gündüz sürüş lambalarıyla donatılmış. 17, 18 ve 19 inch tekerlek seçenekleriyle, Santa Fe’nin yeni tasarımı tamamlanmış.

Arasın iç tasarımındaki yeniliklere bakacak olursak; ilk dikkat çeken unsurun 5 inch renkli led ekranın olduğunu farkediyoruz. Ekstra kupa/bardak tutucuları, bilgi ve multimedya sistemi, bir dizi asistan ve güvenlik özellikleri de araca eklenmiş. Akıllı hız kontrol sistemi, çizgi ihlali durumunda ikaz eden sistem, yaya tespiti de yapabilen otomatik acil durum fren sistemi ve adaptif lambalar, Hyundai Santa Fe’de yer alan sistemlerden yalnızca birkaçı. Ayrıca, arka görüş kamerası da artık standart donanım olarak sunulmakta.

Amerika pazarı için motor seçenekleri değiştirilmemiş. Fakat, 3 farklı sürüş modu eklenmiş: Sport, Eco ve Normal. Daha önceki modellerde olduğu gibi araç, 2.4 litrelik 185 beygir güç üretebilen motor, 2.0 turbo 245 beygirlik motor ve 3.3 litre 290 beygirlik V6 motor ( sadece 7 koltuklu versiyonda mevcut) seçenekleri ile piyasada olacak.

Aracın, Türkiye piyasasına çıkış tarihi hakkında şuan bir bilgi mevcut değil.

Kaynak: Hyundai

 

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle