2017 Hyundai Elantra | Otogaraj.Net | Otomobil Blog
Yeni Otomobiller

2017 Hyundai Elantra

Yeni Hyundai Elantra!

Hyundai Elantra, 2017 için yeniden tasarlandı. Yepyeni görünüşü, 3 yeni motoru ve bir dizi yeni teknik özellikleri ile oldukça iddialı. Yeni Elantra’nın dış görünüşü daha klas ve iç kısmı daha rafine.

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra 2017

Yeni başlayanlar için sürüş kalitesi arttırılan otomobil, günlük sürüşü daha yaşanabilir kılmakta. 2.0 litrelik motor, yakıt ekonomisi için ayarlanmış turbo şarjlı 1.4 litrelik motor ve 1.6 litrelik 4 silindirli turbo şarjlı spor motor, otomobilin kaputunun altında Hyundai Elantra sahiplerini bekliyor olacak. Fakat yapılan ilk testlere göre, otomobilin hızlanmasının, aynı segmentin lider otomobilinin gerisinde kaldığını söyleyebiliriz. Bu durum, sessiz bir kabin ve yeni teknik özellikler sayesinde büyük bir hayal kırıklığı yaratmıyor. Ürün yelpazesinde yer alan yüksek seviyeli versiyonlarda, adaptif seyir kontrol sistemi, şeritten ayrılmayı engelleyen sistem ve ileri çarpışma azaltıcı sistem gibi yüksek teknolojik özellikler de otomobili cazip kılmakta. Otomobilin donanım seviyesi ne olursa olsun, Hyundai Elantra segmentinde daha önce hiç olmadığı kadar iddialı.

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra 2017

Yeni Hyundai Elantra Artıları

 • Sessiz ve konforlu bir kabin (özellikle otobanda yüksek hızlarda seyrederken).
 • Çok fazla teknolojik özellik ve güvenlik sistemleri.
 • Şık ve özenle tasarlanmış bir iç dizayn.

Yeni Hyundai Elantra Eksileri

 • Giriş seviyesi motorun düşük performansı.
 • Çift kavramalı vites sisteminin düşük hızlarda ivmelenirken tıkanıklık hissi vermesi.
 • Aynı segmentte yer alan çoğu otomobilden daha fazla direksiyon çabası gerektirmesi.
Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra Yenilikleri

Öncelikle otomobilin 2017 yılı için tamamen yeniden tasarlandığını belirtelim. Üç tane yeni motor seçeneği, yeni 7 hız aralıklı çift kavramalı vites sistemi, daha lüks bir iç kabin ve bir dizi yeni teknolojik özellik, otomobildeki diğer yenilikler.

Hyundai Elantra Versiyonları ve Özellikleri

Yeni Hyundai Elantra, 4 temel versiyon ile yollarda olacak:  SE, Eco, Limited ve Sport. SE versiyonu, en düşük donanımlı versiyon olarak dikkat çekmekte. Sınırlı sayıdaki standart donanım, iyi şekilde organize edilmiş donanım paketleri ile zenginleştirilebilir. SE Value Edition, bir ara versiyon olarak düşünülebilir. SE versiyonundan faklı olarak biraz daha fazla konfor içermekte. Eco versiyonu, özel olarak yakıt tasarrufu üzerine odaklanmış bir versiyon olarak ürün yelpazesinde yer alacak. En üst versiyonlar; Limited ve Sport versiyonlarıdır. Her ikisi de özelliklerle doludur ve benzer özellikleri sunan rakiplerle kıyaslandığında daha az maliyetlidir.

Hyundai Elantra 2017

SE Versiyonu: 

 • 6 hız aralıklı manuel vites sistemi
 • 2 litrelik 4 silindirli motor (147 beygir, 132 pound-feet tork)
 • 15 inç çelik jant
 • Klima
 • Tam güç aksesuarları
 • Bez döşeme
 • Eğilme-teleskopik direksiyon (tilt-telescopic steering wheel)
 • 60/40 bölmeli katlanır arka koltuk sırtlığı
 • Uydu radyo ve CD çalar

Eğer 6 hız aralıklı otomatik vites seçeneğinde bir SE versiyonu alırsanız (opsiyonel), bluetooth telefon ve ses bağlantısı, seyir kontrol sistemi ve direksiyona entegre edilmiş ses kontrolörü de sizin olacak.

Hyundai Elantra 2017

Otomatik vitesli SE versiyonu ayrıca, “Popular Equipment” paketini de opsiyonel olarak sunmakta. Böylece bu pakete sahip Hyundai Elantra; 16 inçalaşım jantlara, ısıtmalı yan aynalara, otomatik farlara, 7 inç dokunmatik ekrana, dikiz aynası kamerasına, Android Auto ve Apple CarPlay ile akıllı telefon entegrasyonunu barındıracak.

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra 2017

“SE Value Edition” versiyonu aslında, Popular Equipment paketine sahip bir SE versiyonudur. Fakat bir dizi ekstra özelliğe bünyesinde barındırmaktadır. Bunlar: LED gündüz farları, anahtarsız marş ve giriş, eller serbest bagaj açma, sunroof, arka çapraz trafik uyarısı ile kör nokta izleme, deri sarma direksiyon, ısıtmalı ön koltuklar ve çift bölge otomatik iklim kontrolü.

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra 2017

Eco Versiyonu:

Hyundai Elantra Eco, versiyonlar arasında yakıt tüketimi en az versiyondur. Eco, SE Value Edition ile aynı özelliklere sahiptir. Fakat, farklı olarak Eco versiyonunda 15 inç alaşım jantlar bulunmaktadır. Ayrıca sunroof da bu versiyonda yer almamaktadır. Turbo şarjlı 1.4 litrelik motor seçeneği (128 beygir ve 156 lb-ft tork) ve 7 hız aralıklı  çift kavramalı otomatik vites sistemi de Eco versiyonunun opsiyonları arasındadır.

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra 2017

Limited Versiyonu:

Bu versiyon konfor anlamında her şeye sahip. SE Value Edition’da yer alan her şeye sahip (2.0 litrelik standart motor da dahil). Ek olarak 17 inç alaşım jantlar, ilave krom gövde kıvrımları, adaptif  ksenon (Xenon) farlar, LED arka ışık, deri döşeme, güç ayarlamalı sürücü koltuğu, Hyundai’nin Blue Link sistemi ve fazladan bir adet USB bağlantı noktası (yalnızca şarj amaçlı) yer almaktadır.

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra 2017

Limited versiyonda iki farklı paket bizleri bekliyor olacak:  Limited Tech ve Limited Ultimate  paketleri. Limited Tech paketi, sunroof, ısıtmalı arka koltuklar, otomatik karartmalı dikiz aynası, daha büyük bir sürücü bilgi ekranı, 8 inç dokunmatik ekran, sesli komutlar, navigasyon sistemi ve sekiz hoparlörlü Infinity ses sistemini sunmaktadır. Limited Ultimate paketi (Limited Tech paketine sahip olmayı gerektirir), adaptif hız sabitleme kontrolü, ileri çarpışma uyarısı ve hafifletme, şeritten ayrılma uyarısı ve müdahale, otomatik yüksek kirişler ve hafızalı sürücü koltuğu  (daha önceden kaydedilmiş koltuk ayarlarının uygulanması) gibi özellikleri içermektedir. 

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra 2017

Sport Versiyonu:

Daha güçlü ve daha sportif bir Hyundai Elantra tercih ediyorsanız Sport versiyonu tam size göre. Sport versiyonu , Limited versiyonu ile benzer özelliklere sahip. Fakat, 1.6 litrelik 4 silindirli turbo şarjlı motor (201 beygir ve 195 lb-ft tork), altı hız aralıklı manuel vites sistemi (yedi hız aralıklı çift kavramalı otomatik vites sistemi opsiyonel), 18 inç alaşım jantlar, Spor ayarlı süspansiyon ve direksiyon, daha büyük frenler, özel ön ve arka şeritler, ksenon (Xenon) farlar, siyah tavan döşemesi, alaşım pedallar gibi bazı iç tasarım dokunuşları gibi ekstra özelliklere sahiptir. Sport Premium paketi, Limited Tech paketi ile aynı özellikleri içermektedir.

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra Sürüş Özellikleri

Sürüş deneyiminiz hangi versiyonu ve hangi motoru seçtiğinize göre farklılıklar gösterecektir. 7 hız aralıklı çift kavramlı vites biraz hantal fakat, yol tutuşu ve frenleme ortalamanın üzerinde.

Standart 2.0 litrelik motor, segmentin en düşük  0-100 km/saat performansına sahip. Bu konuda bir hayal kırıklığı söz konusu. Eco versiyon, orta seviye için tatminkar bir güce ve hıza sahip. Sport versiyon performans ve güç açısından oldukça iyi.

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra 2017

SE, Value Edition ve Eco versiyonları, daha az sofistike arka tambur frenlerle gelmekte, ancak frenler genel olarak tutarlı çalışımakta. Pedal hissi iyi ve durma gücünün modüle edilmesi kolay.

Direksiyondan çok fazla bir his beklemeyin. Fakat bu direksiyonun doğru çalışmadığı anlamına da gelmiyor. Direksiyon modları, versiyonlar arasında çok farklılık göstermiyor. Fakat, Sport versiyonunda daha sert bir direksiyon söz konusu.

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra Konfor Özellikleri

Hyundai Elantra konforlu ön koltukları ve oldukça sessizliği ile ortalamanın üzerinde bir sürüş konforu sunmaktadır. Sport versiyonu, köşelerde biraz daha sert, fakat oldukça rahat bir kompakt sedan olma özelliği göstermektedir.

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra İç Tasarım Özellikleri

Hyundai Elantra’nın iç tasarımı kesinlikle satışta etkin olacak en önemli faktörlerden bir tanesi. Çok iyi inşa edilmiş, ferah bir iç ortam bizleri bekliyor olacak. Ek olarak kontrolörler çok güzel bir şekilde konumlandırılmış ve otomobile giriş çıkışlar çok kolay ve akıcı.

Hyundai Elantra 2017

Hyundai Elantra 2017

Kabin içerisinde küçük eşyalarınızı koyabileceğiniz oldukça fazla yer bulmanız mümkün olacak. Ayrıca, arkada çocuk koltuğu için haddinden fazla yer var. Bu da otomobili oldukça kullanışlı kılıyor.

Ülkemizde de büyük ilgi gören Hyundai Elantra, yeni haliyle popülerliğini arttıracağa benziyor.

 

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle