2017 Honda CR-V
Yeni Otomobiller

2017 Honda CR-V

Yeni tasarımıyla Honda CR-V bir başka!

Honda, 2017 yılının en hareketli otomotiv devlerinden bir tanesi. Hemen hemen bütün modellerini elden geçiren firma, yeni tasarımları, teknik ve teknolojik özellikleri dikkatleri üzerine toplayacak.

Honda CR-V 5. jenerasyonu ile 2017 yılında Honda’nın en güvendiği modellerden bir tanesi olacak. İddialı corssover, Honda Civic ile aynı platforma sahip. Ayrıca ilk kez turbo şarjlı bir motor araç için sunulan paketin bir parçası olacak.

Yeni Honda CR-V , daha büyük ve daha agresif bir crossover olacak. Ayrıca 3  farklı yerde üretilecek araç, Honda’nın en çok satan modeli olmaya aday.

2017 Honda CR-V, ilk kez Detroit’te görücüye çıktı. İlk bakışta, aracın, daha keskin çizgilere sahip olduğu  farkedilmekte. Yeni LED farlar ve arka lambalar, daha geniş geniş genel görünüş araca, daha tavırlı bir hava katmış. Ayrıca, daha uzun kaput ve dingil açıklığı, kısa çıkıntılar ve çift egzos diğer ayrıntılar.

2017 Honda CR-V

2017 Honda CR-V

2017 Honda CR-V Tasarım Ayrıntıları

Yeni Hoda CR-V 3.81 cm daha uzun, buna rağmen dingil açıklığı 4.06 cm daha uzun tutulmuş. Böylece daha geniş bir iç hacim bizleri bekliyor. Unutmadan aracın 2.54 cm de daha yüksek olduğunu belirtelim.

Yeni gövde ve şase tasarımı Honda Civic’dekine çok benzer. Dolayısıyla yeni Honda CR-V daha iyi bir yol tutuşuna sahip. Civic’teki platformun aynı şekilde kullanıldığını söylemek yanlış olur. Platform bir crossover araçtan beklenen özellikleri karşılayacak şekilde değiştirilerek Honda CR-V için uygun hale getirilmiş. Koltuk yüksekliği, aracın yerden yüksekliği crossover standartlarına getirilmiş. Ayrıca, platform üzerinde 4 çeker sürüş için gerekli değişiklikler yapılmış.

Aracın içinde kullanılan malzemeler oldukça kaliteli. Yeni ahşap görünümlü döşeme, oldukça çekici deri koltuklar ilk göze çarpan ayrıntılar. Konsolda yer alan, Bilgi ve Eğlence Sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto teknolojilerini sunmakta. Ayrıca güzel bir değişim de söz konusu: Kaydırmalı ses ayarlama özelliği yerine eski moda fakat daha tercih edilen bir döner buton ile ses ayarlama özelliği tercih edilmiş.

2017 Honda CR-V

2017 Honda CR-V

2017 Honda CR-V Motor Seçenekleri

Honda, CR-V modeli için ilk kez bir turbo şarjlı motor seçeneği sundu. Honda Civic’de de kullanılan motor, 1.5 litre hacme, 4 silindire, yaklaşık 190 beygirlik güce ve 179 pound-feet torka sahip. 2.4 litrelik 4 silindirli motor seçeneği zaten önceki jenerasyonda da vardı. Bu motor 180 beygirlik güç ve 180 lb-ft torka sahip.

Turbo şarj edicisinin çıkardığı sesi zayıflatan ve emen bir resonatör sayesinde aracın sesi iç kısma daha az gelecek. Bu resanotör Civic’te yer sıkıntısı sebebiyle yer almamakta. Yani Honda CR-V dışında turbo şarjlı motora sahip Honda modelleri daha gürültülü olacak.

Yakıt ekonomisi hakkında kesin bilgiler henüz yok ancak, Honda CR-V’nin, segmentinde en iyi  EPA yakın ekonomisi değerlerine sahip araç olacağı beklenmekte.

Ayrıca henüz bir hibrid Honda CR-V versiyonunun söz konusu olmadığını da belirtelim.

2017 Honda CR-V

2017 Honda CR-V

2017 Honda CR-V Diğer Ayrıntılar

Yeni Honda CR-V önde MacPherson süspansiyon sistemine ve arkada multilink süspansiyona sahip. Özel ayarlanmış düşük sürtünmeli amortisörler, ön ve arka denge çubukları ve elektrikli direksiyonlar aracın diğer teknik özelliklerinden.

Araçta bir dizi yeni özellik bizleri bekliyor olacak: Eller serbest bagaj kapağı (el kullanmadan açılabilen), aerodinamik yeteneği arttırıcı etkisi olan  otomatik deklanşör ızgara sistemi (automatic shutter grille system), uzaktan motor çalıştırma özelliği, Honda’nın, kör nokta bilgilendirici özelliği, arka çapraz trafik monitörü ve otomatik yüksek hüzmeli farlarına sahip sürücü asistan ve güvenlik sistemleri gibi birçok yeni teknolojik özellik.

Honda mühendisleri, Honda CR-V’nin NCAP güvenlik testlerinden çok yüksek puanlar alacağını öngörmekteler. Yani araç, tasarım, teknik ve teknolojik özelliklerinin yanı sıra oldukça da güvenli.

2017 Honda CR-V Fotoğrafları

2017 Honda CR-V

Araç Düzeni Önden Çekişli, FWD/AWD, 5-yolculu, 4-kapılı SUV
Opsiyonel Motorlar 2.4L/184-hp/180-lb-ft DOHC 16-valve I-4; 1.5L/190-hp/179-lb-ft turbocharged DOHC 16-valve I-4
Dingil Aralığı 104.7 inch
Transmisyon Otomatik
EPA Değerleri Şehiriçi/Şehirdışı Daha belli değil
0-100 km/saat 7.9-8.3 saniye
Boyutlar 180.6 x 73.0 x 66.1-66.5 inch
Güvenlik Daha belli değil

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle