2016'nın En İyi Küçük Otomobilleri
Oto Magazin

2016’nın En İyi Küçük Otomobilleri

Küçük otomobiller söz konusu olduğunda, aklımıza ilk olarak Ford Fiesta, Open Corsa, Nissan Micra gibi modeller gelmekte. Küçük otomobiller özellikle şehir içi kullanımda boyutları sebebiyle büyük bir avantaj sağlamakta. Kolay park edebilme, dar yolları kullanarak hızlı hareket edebilme olanağı ve ayrıca küçük motorları sayesinde yakıt tasarrufu gibi avantajları sunmaktalar.

Yakın zamana kadar, otomobil müşterilerinin tercihi, geniş ve büyük otomobiller yönündeydi. Fakat artık, küçük otomobiller de çok büyük olmasalar da iç genişlik açısından büyük rakiplerine kafa tutabilecek seviyedeler. Dışarıdan küçük görünüp, içinin genişliği ile sizi şaşırtan küçük segment bir otomobil mutlaka görmüşsünüzdür.

Küçük otomobillerin sürüş açısından da birçok avantajı söz konusu: Her şeyden önce bu otomobilleri kullanmak çok zevkli. Küçük boyutları sayesinden oldukça çevikler ve ayrıca motor gücüne bağlı olarak oldukça iyi performans üretebilmektedirler. Tabi ki yakıt konusunda da oldukça avantajlılar.

Maliyet açısından ele aldığımızda bu otomobillerin, büyük otomobillere oranla oldukça düşük satış fiyatları olduğunu görmekteyiz.

Yukarıda da değindiğimiz avantaj ve dezavantajlarını ele alarak oluşturulan 2016’nın en iyi küçük otomobiller listesi şu şekildedir:

  1. Volkswagen Polo
  2. MINI
  3. Skoda Fabia
  4. Ford Fiesta
  5. Mazda 2
  6. Suzuki Swift
  7. Vauxhall Corsa
  8. DS 3
  9. Fiat Panda
  10. Peugeot 208

 Listede yer alan otomobiller hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için linklerine tıklamanız yeterlidir.

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle