2016’nın En İyi Yeni Otomobilleri 3
Yeni Otomobiller

2016’nın En İyi Yeni Otomobilleri 3

Otomotiv sektöründeki hızlı rekabet, 2016 yılının da yeni modeller açısından zengin olmasını sağladı. Otomobil üreticilerinin hemen hemen hepsi yeni modellerini birbiri ardına piyasaya sürecek. 2016 yılının en yeni ve en iyi otomobil modelleri…

Honda NSX

Honda NSX

Honda NSX

Honda’nın üretim bandındaki çeşitliliğe baktığımızda, bir tarafta 0 emisyonlu Honda FCV, diğer tarafta Ferrari’yi rahatsız edebilecek nitelikteki Honda NSX’i görmekteyiz. Aslında, NSX spor otomobil konseptinin geçmişi hayli uzun. 1995 yılına kadar uzanan geliştirme süreci, 2007 yılındaki lansman ile başladı. Yaklaşık 10 yıllık bir süreç sonrasında Honda NSX, nihayet bizlerle olacak.

Otomobil, hibrit teknolojisine sahip. V6 benzinli motor, 3 tane elektrik motoru ile birlikte çalışacak. Bu sistem, 550 beygirlik bir güç üretebilecek. Çift kavramalı transmisyon sistemi de otomobilde sunulacak. Yakıt tasarrufu için, dizel motora sahip hatchback versiyonu da opsiyonlar arasında yer alacak.

 Hyundai i20 Active

Hyundai i20 Active

Hyundai i20 Active

Geçtiğimiz Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan i20 Active, 2016 yılında i20 seçenekleri arasında olacak. Otomobil, Hyundai’nin yeni, 3 silindir, 1 litre benzinli motor seçeneğine sahip olacak. Motor, 99 beygirlik bir güç üretmekte.

Infiniti QX30

Infiniti QX30

Infiniti QX30

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtımı gerçekleştirilen yeni otomobillerden bir tanesi de Infiniti QX30. Crossover, bu yılın son çeyreğinde piyasada olacak.

QX30,  Infiniti Q30’un, crossover segmentindeki yorumu olarak düşünülebilir. Infinity Q30, BMW’nin 1 serisi ve Audi’nin A3 modeli ile rakip olacak. Infinity, BMW X1 ve Audi Q3 karşısına rakip olarak Infinity XQ30’u çıkaracak.

Jaguar F-Pace

Jaguar F-Pace

Jaguar F-Pace

Geçtiğimiz Eylül ayında düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Jaguar standının yıldızı olan Jaguar F-Pace, bu yıl yollarda olacak.

İlk araçlar, Nisan ayında, 3 litrelik dizel ve benzinli motor seçenekleri ile satışa sunulacak. Ayrıca, daha küçük dizel motor (2 litre) seçeneği de sunulacak. Bu motor, kilometrede 129 gramlık karbondioksit emisyon değeri ile dikkat çekmekte. F-Pace, Jaguar’ın ilk SUV modeli. 2017 yılında, daha küçük versiyonunun da piyasada olma olasılığı bulunmakta.

F-Pace, arkadan çekiş ve dört çekişli sürüş  ve otomatik ve düz vites  seçeneklerini sunmakta. Arkadan çekişli, düz vitesli versiyon en ekonomik versiyon olarak dikkat çekmekte.

Kia Hybrid

Kia Hybrid

Kia Hybrid

Dünyanın bütün otomotiv devleri, daha ekonomik hibrit modeller üzerinde çalışmakta. Kia’da bu firmalardan bir tanesi. Koreli otomotiv devi, Toyota’nın Pirus modelini yarattırken izlediği yola benzer bir yaklaşım içerisinde oldu. Fakat, Kia Hybrid, Pirus’a göre daha şık bir crossover modeli. 1.6 litre benzinli motor ve elektrik motor sayesinde araç, 1 litre benzin ile yaklaşık olarak 25 km yol gidebilmekte. Bu değer, çok iyi sayılmaz, fakat aracın fiyatı ile birlikte değerlendirildiğinde oldukça tatminkar.

2016 yılının en iyi modellerine yer verdiğimiz diğer yazıları da inceleyebilirsiniz:

2016’nın En İyi Yeni Otomobilleri 1

2016’nın En İyi Yeni Otomobilleri 2

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle