2016 Paris Otomobil Fuarı'nın En İyi 10 Otomobili
Oto Magazin

2016 Paris Otomobil Fuarı’nın En İyi 10 Otomobili

2016 Paris Otomobil Fuarı 10 En Dikkat Çekici Otomobil!

Dünyanın en prestijli otomobil fuarlarından bir tanesi olan Paris Otomobil Fuarı (Paris Motor Show) 1-16 Ekim tarihleri arasında kapısını otomobilseverlere açık tutacak. Yepyeni modellerin ilk kez görücüye çıktığı fuar otomotiv devlerinin gövde gösterisine sahne olmaya devam ediyor. Peki fuarda en dikkat çeken 10 yeni otomobil hangisi?

2016 Paris Otomobil Fuarı Top 10 Otomobil

1) Land Rover Discovery

2016 Paris Otomobil Fuarı Land Rover Discovery

2016 Paris Otomobil Fuarı Land Rover Discovery

Land Rover Discovery 5. jenerasyonu ile 2016 Paris Otomobil Fuarı‘nda boy gösterdi. Fuarın en dikkat çekici otomobili olmasının dışında en çok tartışılan modeli de oldu. Bu yeni versiyonun, daha hafif, daha ekonomik ve daha gelişmiş olduğu belirtildi. Bununla beraber tasarımı ve dayanıklılığı hala etkileyici. Zamanla eksi versiyonun yerini doldurup dolduramayacağı ortaya çıkacaktır.

2) Audi Q5

Audi Q5

Audi Q5

Dış tasarım açısından fazla radikal değişikliğin olmadığını söyleyebiliriz. Fakat, Audi Q5′,n önceki versiyona göre daha hafif olduğunu ve birçok yeni yüksek teknoloji yeniliği bünyesinde barındırdığını söyleyebilir. Audi’nin en çok satan modeli olan Audi Q5, iddiasından bir şey kaybetmemiş.

3) Nissan Micra

2017 Nissan Micra

2017 Nissan Micra

Nissan, Micra modelini baştan aşağı değiştirdi. Gerek tasarım gerekse teknik detaylar açısından tam anlamıyla yeniden yaratılan Micra, özellikle Avrupa pazarında iddialı konumunu devam ettirecek. Otomobil Mart 2017’den itibaren satışa sunulacak.

Daha fazla bilgi için: 2016 Paris Otomobil Fuarı Nissan Micra

4) BMW Concept X2

BMW X2 Concept

BMW X2 Concept

BMW’den harika bir crossover. 2017’nin son çeyreğinde üretim bandına girecek olan BMW Concept X2 gerek tasarımı, gerekse teknik özellikleri ile komple bir otomobil olmuş.

5) Honda Civic Type R Prototip

Yeni Honda Civic Type R

Yeni Honda Civic Type R

Honda Civic’te büyük değişim gösteren modellerden bir tanesi. Type R prototipi, hatchback pazarını alevlendirecek. Daha fazla bilgi ve fotoğraflar için: 2016 Paris Otomobil Fuarı Honda Type R

6) Ferrari 70. Yıl Dönümü Versiyonu

Ferrari 70. yıl

Ferrari 70. yıl

Ferrari, önümüzdeki yıl 70. yılını kutlayacak. Doğum günü kutlama faaliyetleri arasında, sınırlı sayıda doğum gününe özgü versiyonlar üretmek de var. Bu versiyonlar arasında yukarıdaki fotoğrafta yer alan ‘The Green Jewel’ 488 Spider’da var. Ferrari’nin bu özel versiyonlarından bir tanesine sahip olma fikrini yeni edindiyseniz hemen unutun. Çünkü bu versiyonların hepsi satıldı.

7) Vision Mercedes-Maybach 6 Concept

maybach-6-vision

Vision Mercedes-Maybach 6 Concept

Oldukça uzun bir gövdeye sahip otomobil gerçekten muhteşem görünüyor. Elektrikli motora sahip Vision Mercedes-Maybach 6 konsepti, büyük cüssesinin hakkını verecek bir güce (tam olarak 750 beygir) sahip. Yani, büyük boyut boşa harcanmamış. Yine sahip olduğu batarya kapasitesi sayesinde yaklaşık 480 km’lik bir menzile sahip olacak. Otomobilin iç tasarımında birçok yeni teknoloji ve ayrıntı bizleri bekliyor olacak. İlerleyen süreçte konseptin üretime girip girmeyeceğini göreceğiz. Merakla bekliyoruz.

8) Audi RS3 Saloon

Audi RS3 Saloon

Audi RS3 Saloon

Audi’nin 2016 Paris Otomobil Fuarı standında yer alan modellerden bir tanesi hatta en dikkat çekicilerinden bir tanesi de Audi RS3 Saloon. Dikkat çekici tasarım, kaputun altında etkileyici bir güç ile tamamlanmış. Otomobilin turbo şarjlı 5 silindirli motoru, 349 beygir güç ve 345lb ft tork üretebilmekte. Bu motor sayesinde de otomobil, 0 km/saat hızdan 100 km/saat hıza yalnızca 4.1 saniyede çıkabilmekte.

9) Hyundai RN30 Concept

Hyundai RN30 Concept

Hyundai RN30 Concept

Birisi, 375 beygir ve333lb ft tork deseydi muhtemelen aklımıza, Mercedes, Audi ve BMW’nin AMG, RS, R ya da M versiyonları gelirdi. Fakat bu beygir gücü ve tork değerlerini üreten otomobil Güney Kore’den. Hyundai, yeni N performans versiyonlarından bir tanesi olan RN30’u Paris Otomobil Fuarı’nda tanıttı. 2017 yılında üretime girecek konseptin, Paris’teki konsept versiyonu kadar güçlü olmayacağı kesin. Fakat, 2 litrelik turbo şarjlı motoru sayesinde 300 beygirlik güç kaçınızlmaz.

10) Volkswagen I.D. Concept

Volkswagen I.D. Concept

Volkswagen I.D. Concept

Volkswagen’in son dönemde elektrikli otomobillere ağırlık verdiğini gözlemliyoruz. I.D. konsepti de bunlardan bir tanesi. Golf ile benzer boyutlara sahip konseptin üretim bandına 2020 yılında girmesi öngörülmekte. Otomobilin yaklaşık olarak 600 km’lik bir menzili söz konusu. (tek şarjla)

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle