2016 Los Angeles Otomobil Fuarı Yakında Başlıyor
Yeni Otomobiller

2016 Los Angeles Otomobil Fuarı Yakında Başlıyor

Yepyeni Otomobiller İlk Kez LA Otomobil Fuarında!

14 Kasım’da yılın en önemli otomobil etkinliklerinden bir tanesi olan Los Angeles Otomobil Fuarı, birçok yeni modelin ilk kez görücüye çıktığı bir sahne olacak. İşte fuarın yıldızı olacak yeni modeller:

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo’nun ilk SUV modeli Stelvio büyük ses getirecek modellerden bir tanesi. Stelvio’yu, testler sırasında çekilen fotoğraflar ve yanlışlıkla yayımlanan tanıtım videosu sayesinde tanıma fırsatı bulduk. Los Angeles’da aracın üretim versiyonu tüm detayları tanıyacağız.

Stelvio büyük bir olasılıkla önümüzdeki yılın ilk döneminde piyasada olacak.

Cadillac Escala

Cadillac Escala

Cadillac Escala

Cadillac’ın dikkat çekici konsepti Escala ilk kez bu yılın Ağustos ayında Pebble Beach’de görücüye çıkmıştı. LA Otomobil Fuarı aracın gerçek anlamda ilk gövde gösterisini yapacağı sahne olacak.

CT6 arkadan çekiş sürüş platformu üzerine inşa edilen 4 kapılı konspet, ikiz turbo şarjlı 4.2 litrelik V8 motora sahip.

Jaguar Elektrikli SUV

Jaguar Elektrikli SUV

Jaguar Elektrikli SUV

Jaguar’ın ilk elektrikli aracı neredeyse üretime hazır. Aracın, üretime girecek versiyonuna çok yakın bir örneği Los Angeles’de tanıtılacak.

Aracın hala geliştirme sürecinde ve beklenti 2018 yılında üretim sürecinin başlayacağı yönünde.

Jeep Compass

Jeep Compass

Jeep Compass

2017 model Jeep Compass geçtiğimiz ay Brezilya’da ortaya çıkmıştı. Aracın gerçek anlamda tanıtımı Los Angeles’da yapılacak.

Nissan Qashqai ile yarışacak Compass, özellikle Avrupa pazarında büyük bir potansiyele sahip olacak. Aracın hem iki hem de dört çeker versiyonları mevcut.

Mini Countryman

Mini Countryman

Mini Countryman

Yeni SUV modellerinden bir tanesi olan Mini Countryman, Paris Otomobil Fuarını pas geçti ve büyük bir olasılıkla Los Angeles’te boy gösterecek.

Yakın geçmişte ortaya çıkan ve Clubman’de de kullanılan UKL1 platformunun bir SUV için değiştirilmiş (daha geniş) versiyonu üzerine inşa edilecek Countryman’in, hibrit versiyonu da olacak.

Nissan Rogue: Rogue One Star Wars Limited Edition

Nissan Rogue: Rogue One Star Wars Limited Edition

Nissan Rogue: Rogue One Star Wars Limited Edition

Rogue One Star Wars Limited Edition, Nissan X-Trail’in özel bir versiyonu. Los Angeles Otomobil Fuarında tanıtılacak bu özel versiyon hakkında henüz çok fazla bilgi  mevcut değil.

Volkswagen e-Golf

VW e-Golf

VW e-Golf

Paris Otomobil Fuarında Volkswagen patronu Herbert Diess tarafından ipuçları verilen yeni elektrikli e-Golf, Los Angeles Otomobil Fuarında görücüye çıkacak. Otomobil sıfır karbondioksit emisyonu ve 300 km’lik tek şarj menzili ile dikkat çekmekte.

Otomobilin şuan ki versiyonunun tek şarj menzilinin yaklaşık 190 km olduğunu hatırlatalım.

Yazar Hakkında

otogaraj

Yorum Ekle